تلفن : 00447706923396
ایمیل : email
 تداوم فاز نزولی قیمت طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۱۱/۱۱
  • سایت
  • 1400/11/11
  • 0 نظر

تداوم فاز نزولی قیمت طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۱۱/۱۱

در پی کاهش قیمت اونس جهانی طلا، قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی نیز طی معاملات امروز به روند نزولی خود ادامه داد.

در پی کاهش قیمت اونس جهانی طلا، قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی نیز طی معاملات امروز به روند نزولی خود ادامه داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی کاهش یافت و در مسیر ثبت بزرگترین کاهش ماهانه از سپتامبر سال گذشته قرار گرفت.

بر اساس گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۷۸۶ دلار و۲۶ سنت رسید. بهای معاملات این بازار از ابتدای ژانویه تاکنون بیش از دو درصد کاهش داشته است.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۷۸۶ دلار و ۵۰ سنت ایستاد.

استفن اینس، مدیرکل شرکت مدیریت دارایی SPI اظهار کرد: سیگنال بانک مرکزی آمریکا درباره افزایش نرخهای بهره، فضای منفی‌تری برای طلا ایجاد کرده است و تصور می کنم بازار هفته جاری منتظر انتشار گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا در روز جمعه خواهد بود. بازارها انتظار دارند اقتصاد آمریکا در ژانویه ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار شغل ایجاد کرده باشد. بنابراین اگر آمار بهتر از این باشد، احتمال افزایش ۵۰ واحدی نرخهای بهره را تقویت می کند.

بانک مرکزی آمریکا قصد دارد نرخهای بهره را در مارس با این فرض که اقتصاد از پیامدهای شیوع واریانت اُمیکرون متاثر نشده است، افزایش دهد.

شاخص دلار نزدیک به بالاترین حد ۱۸ ماه گذشته که روز جمعه به آن صعود کرده بود ایستاد. معامله‌گران منتظر نشستهای سیاست پولی بانک مرکزی استرالیا، انگلیس و اروپا هستند. دلار قوی‌تر طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می کند.

بر اساس گزارش رویترز، احتمال افزایش نرخهای بهره از سوی بانک مرکزی انگلیس ممکن است مانع رشد بیشتر ارزش دلار آمریکا شود و کف قیمتی را برای طلا ایجاد کند.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، اونس طلا ممکن است مقاومت در سطح ۱۸۰۳ دلار را تست کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۲۴ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۰۰۷ دلار و ۹۹ سنت ایستاد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به ۲۳۶۷ دلار و۲۵ سنت ایستاد اما قیمت این فلز حدود ۲۵ درصد رشد ماهانه داشته که بزرگترین رشد ماهانه از فوریه سال ۲۰۰۸ است.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۱۱ بهمن تا ساعت ۱۹، به رقم ۲۷ هزار و ۶۵۹ تومان‌ رسید.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش ۲۴ هزار و ۹۳۱ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۴ هزار و ۶۸۳ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۶۸۳ تومان تعیین شد. بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌‌های بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۴۴۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۱۵۷ تومان است.

طبق نرخ‌‌های اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۱ میلیون ۹۵۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا برای هر گرم طلا ۱۸ عیار، یک میلیون و ۲۱۶ هزار ۱۱۷ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، شش میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

این خبر را با دوستان به اشتراک بگذارید :

حامی این سایت مجموعه فروشگاهی هلند کالا میباشد.
هلند کالا عرضه کننده کیف، کفش و پوشاک بصورت مستقیم از هلند به ایران حامی کسب و کارهایی است که دارای مجوز فعالیت میباشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت حمایتهای کاملا رایگان به آدرس زیر مراجعه نمایید.

اطلاعات تکمیلی

پیام بگذارید

تمام قسمتهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی هستند