تلفن : 00447706923396
ایمیل : email

فرود سکه و صعود طلا/ قیمت دلار و یورو امروز چه تغییر کرد؟
  • سایت
  • 1401/04/29
  • 0 نظر

فرود سکه و صعود طلا/ قیمت دلار و یورو امروز چه تغییر کرد؟

طی معاملات امروز ۲۹ تیر ۱۴۰۱ قیمت سکه تمام بهار ۱۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۳۴۹ هزار و ۳۱۷ تومان اعلام شد.

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری تجارت‌نیوز است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است. کپی رایت 1401

طی معاملات امروز ۲۹ تیر ۱۴۰۱ قیمت سکه تمام بهار ۱۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۳۴۹ هزار و ۳۱۷ تومان اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، طلا امروز، چهارشنبه با کاهش فشار متوازن از سوی دلار آمریکا که ناشی از افزایش بازده اوراق قرضه بود، ثابت ماند و سرمایه‌گذاران منتظر تصمیمات کلیدی افزایش نرخ بهره از سوی بانک‌های مرکزی بزرگ بودند که می‌تواند چشم انداز روشن تری را برای طلا ارائه دهد.

بر اساس گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ صبح به وقت شرقی با ۰.۵درصد کاهش به ۱۷۱۲ دلار و ۳۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۳درصد کاهش به ۱۷۱۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

دلار برای چهارمین جلسه متوالی کاهش یافت و شمش با قیمت دلار را در سطوح بالا برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند، ارزان‌تر شد.

بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده افزایش یافت و بالای ۳ درصد باقی ماند و جذابیت شمش‌های بدون بازده را کاهش داد.

شاخص جهانی سهام در روز سه‌شنبه همزمان با افزایش انتظارات بانک مرکزی اروپا برای اعمال افزایش بیشتر نرخ بهره در این هفته، بیشترین افزایش درصدی یک روزه خود را در نزدیک به یک ماه گذشته ثبت کرد. دو منبع آگاه به رویترز گفتند که سیاست‌گذاران بانک مرکزی اروپا در حال بررسی افزایش ۵۰ واحد نرخ بهره در نشست روز پنجشنبه خود برای مهار تورم بی‌سابقه هستند.

اگرچه طلا به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می‌شود اما نرخ‌های بهره بالاتر و بازده اوراق قرضه، هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد که سودی به همراه ندارد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۸.۷۹ دلار رسید، پلاتین ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۸۷۷ دلار رسید و پالادیوم با ۱.۶ درصد افزایش به ۱۹۰۵ دلار و ۵۰ سنت رسید.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در صرافی‌‌‌ بانکی امروز ۲۹ تیر برای فروش ۲۷ هزار و ۸۷۳ تومان بود. این صرافی‌ دلار را از مردم با قیمت ۲۷ هزار و ۵۹۶ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بانک مرکزی نیز ۴۳۰۰ تومان اعلام شد. امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌‌‌ها بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۸۹۵ تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۶۰۸ تومان است.

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا ۱۸ عیار برای هر گرم، یک میلیون و ۳۴۹ هزار و ۳۱۷ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، ۸ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

این خبر را با دوستان به اشتراک بگذارید :


پیام بگذارید

تمام قسمتهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی هستند