تلفن : 00447706923396
ایمیل : email

قیمت طلا و سکه امروز 30 شهریور 1402 / طلا کاهشی و سکه امامی افزایشی است
  • سایت
  • 1402/06/30
  • 0 نظر

قیمت طلا و سکه امروز 30 شهریور 1402 / طلا کاهشی و سکه امامی افزایشی است

قیمت طلا و سکه امروز روند متفاوتی دارد. طلا و سکه بهار آزادی، کاهشی و سکه امامی افزایشی است. قیمت دلار افزایشی و انس کاهش است.

قیمت طلا و سکه امروز روند متفاوتی دارد. طلا و سکه بهار آزادی، کاهشی و سکه امامی افزایشی است. قیمت دلار افزایشی و انس کاهش است.

همچنین در آخرین روز هفته، نیم سکه با قیمت 14 میلیون و 850 هزار تومان معامله می‌شود که تا لحظه تنظیم این خبر، 100 هزار تومان کمتر از دیروز است. حباب نیم‌سکه اما با 101 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته، روی سه میلیون و 707 هزار تومان ایستاده است.

اما امروز ربع سکه، با نرخ 9 میلیون و 900 هزار تومان داد و ستد می‌شود که که تا لحظه تنظیم این خبر، 100 هزار تومان کاهش قیمت را نسبت روز گذشته، تجربه کرده است. حباب آن اما نسبت به دیروز 49 هزار تومان افزایش یافته و روی رقم چهار میلیون و 324 هزار تومان قرار گرفته است.

سکه گرمی نیز 50 هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرده است و با قیمت پنج میلیون و 850 هزار تومان معامله می‌شود. حباب این سکه نیز حدود 24 هزار تومان کاهش قیمت داشته و به سه میلیون و 105 هزار تومان رسیده است.

قیمت طلا و سکه در هفته گذشته نوساناتی داشت و برخی روزها طلا و برخی انواع سکه راه جداگانه‌ای رفتند. قیمت سکه امامی نیز به صورت موقت از خانواده خود جدا شده بود. این شرایط تحت تاثیر روند کاهشی قیمت دلار در کانال 49 هزار تومان و نوسانات نرخ انس رخ داد. انتشار برخی اخبار سیاسی و ادامه رکود نسبی در بازار طلا نیز بر شرایط بازارها تاثیر گذاشت. کارشناسان معتقدند در صورتی که اتفاق خاصی در بازار ارز رخ ندهد و رکود هم ادامه یابد امکان تداوم شرایط موجود در آینده کوتاه‌مدت وجود دارد. اما بر اساس روند معمول در 6 ماهه دوم سال، این احتمال دور از انتظار نیست که کاهش اسکناس دلار در ماه‌های آذر تا دی، باعث افزایش قیمت ارز و به دنبال آن طلا و سکه شود.

در عین حال، برخی از کارشناسان تحرک در بازار جهانی طلا و سکه را نیز دور از انتظار نمی‌دانند. در این رابطه، میثم رادپور فعال و کارشناس اقتصادی به تجارت‌نیوز گفت:

«سیاست‌های انبساطی آمریکا به ویژه‌بعد از کرونا روکش کرده و بنابراین بانک مرکزی این کشور تصمیم گرفت نرخ‌ بهره را افزایش دهد و بازار انس نیز تحت فشار قرار گرفت. عموما سیاست انقباضی بعد از یک دوره سیاست پولی انبساطی در پیش گرفته می‌شود. بر اساس قاعده کلی وقتی سیاست انقباضی در حال اجرا و یا اتمام است، شاهد جابه‌جایی‌های افزایشی قیمت طلا هم هستیم.»

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه به لحاظ تاریخی قیمت طلای جهانی گران نیست افزود: «بنابراین ممکن است انس جهانی طلا نیز جابه‌جایی‌هایی داشته باشد. زیرا در روند طلا دوره‌های نسبتا طولانی توقف وجود دارد و در مقاطعی افزایش‌های جدی را شاهد هستیم.» در این صورت، امکان تاثیرپذیری قیمت طلا و سکه از این تحرکات وجود دارد.

این خبر را با دوستان به اشتراک بگذارید :


پیام بگذارید

تمام قسمتهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی هستند