تلفن : 00447706923396
ایمیل : email

کد منطقه در سامانه یکپارچه فروش خودرو چیست؟
  • سایت
  • 1402/03/03
  • 0 نظر

کد منطقه در سامانه یکپارچه فروش خودرو چیست؟

متقاضیان خرید خودرو برای ثبت‌نام در سامانه یکپارچه، باید اطلاعات مختلفی را وارد کنند. یکی از آنها «کد منطقه شهرداری» است. اما این کد چیست و کاربران چگونه می‌توانند کد منطقه خود را به دست آورند؟

متقاضیان خرید خودرو برای ثبت‌نام در سامانه یکپارچه، باید اطلاعات مختلفی را وارد کنند. یکی از آنها «کد منطقه شهرداری» است. اما این کد چیست و کاربران چگونه می‌توانند کد منطقه خود را به دست آورند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، انتخاب نوع محصول درخواستی، در سامانه یکپارچه خودرو برای متقاضیان مرحله دوم طرح یکپارچه از امروز سوم خرداد ماه آغاز شده است و به مدت یک هفته (تا ۱۰ خرداد) ادامه دارد. یکی از اطلاعاتی که که در مرحله ثبت‌نام خودرو از متقاضیان دریافت می‌شود «کد منطقه شهرداری» است. امکان دارد برخی کاربران، این کد را با کد پستی اشتباه بگیرند. در حالی که این دو مورد از هم جدا هستند و هر یک باید در کادر مخصوص به خود ثبت شوند.

آنگونه که سایت «سامانه‌ها» توضیح داده، منطقه شهرداری، عددی تک یا دو رقمی است که شهرداری برای تمامی بخش‌های شهر مشخص کرده و به هر محل سکونت از شرق تا غرب و شمال تا جنوب یک کد اختصاص داده است. کد منطقه شهرداری برای هر شهری متفاوت است و به عنوان مثال می توان گفت شهر تهران دارای 22 منطقه است که برای هر منطقه یک کد تعریف شده.

با توجه به اینکه ثبت‌نام خودرو تنها در بازه زمانی مشخص شده انجام می شود، اطلاع از کد منطقه شهرداری برای ثبت‌نام خودرو و نحوه دریافت کد منطقه محل سکونت برای متقاضیان اهمیت زیادی دارد. البته برای کاربرانی که ساکن تهران هستند.

کاربران برای دریافت کد منطقه شهرداری برای ثبت نام خودرو می‌توانند از راه‌های مختلفی اقدام کنند. ساده‌ترین راه آن جستجو کردن در سایت گوگل است که به راحتی می توانند از این طریق کد منطقه محل سکونت خود را مشاهده کنند. اما برای دریافت کد منطقه شهرداری راه های دیگری هم وجود دارد که یکی از آنها مراجعه به سامانه تهران من است.

در این سامانه کد منطقه شهرداری برای ساکنان هر نقطه از تهران مشخص شده است.

کد منطقه شهرداری برای مناطق تهران کد 22 گانه مناطق است، اما برای سایر شهرستان‌ها متقاضیان باید عدد 1 را وارد کنند. در واقع برای ساکنان شهرهایی غیر از تهران، یک کد واحد تعریف شده است.

 

 

این خبر را با دوستان به اشتراک بگذارید :

حامی این سایت مجموعه فروشگاهی هلند کالا میباشد.
هلند کالا عرضه کننده کیف، کفش و پوشاک بصورت مستقیم از هلند به ایران حامی کسب و کارهایی است که دارای مجوز فعالیت میباشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت حمایتهای کاملا رایگان به آدرس زیر مراجعه نمایید.

اطلاعات تکمیلی

پیام بگذارید

تمام قسمتهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی هستند