تلفن : 00447706923396
ایمیل : email

پیش بینی قیمت طلا و سکه در سال آینده / فلزات گران‌بها به کدام سو می‌روند؟
  • سایت
  • 1401/12/28
  • 0 نظر

پیش بینی قیمت طلا و سکه در سال آینده / فلزات گران‌بها به کدام سو می‌روند؟

مسیر پرفراز و نشیب سال 1401 هم به پایان رسید و بازار طلا و سکه توانست در انتهای این راه، پیشروی بازارهای موازی باشد. اما آیا طلا و سکه در سال آینده هم همین راه را می‌پیمایند و در مسیر رشد بیشتر گام برمی‌دارند؟ به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه در سال 1401 مسیری

مسیر پرفراز و نشیب سال 1401 هم به پایان رسید و بازار طلا و سکه توانست در انتهای این راه، پیشروی بازارهای موازی باشد. اما آیا طلا و سکه در سال آینده هم همین راه را می‌پیمایند و در مسیر رشد بیشتر گام برمی‌دارند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه در سال 1401 مسیری پرنوسان را پشت سر گذاشت. این فلزات گرانبها به ویژه از نیمه دوم سال جاری افزایش قیمت بی‌سابقه‌ای را تجربه کردند.

قیمت سکه امامی که امروز 29 میلیون و 800 هزار تومان است، در روز مشابه سال گذشته 12 میلیون و 408 هزار تومان قیمت داشته و بدین ترتیب طی یک سال، 140/1 درصد رشد داشته است.

سکه بهار نیز از 11 میلیون و 998 هزار تومان در 28 اسفند 1401 حالا به 28 میلیون و 200 هزار تومان رسیده و 135 درصد بازدهی را تجربه کرده است. سکه بهار آزادی بین باقی انواع سکه کمترین نوسان را طی کرده است.

قیمت ربع سکه هم طی یک سال، هفت کانال افزایش قیمت را تجربه کرده و با 171/2 درصد افزایش از چهار میلیون و 130 هزار تومان در بیست و هشتم اسفند ۱۴۰۰، به 11 میلیون و 200 هزار تومان در بیست و هشتم اسفند امسال رسیده است.

قیمت نیم‌سکه نیز که سال گذشته هفت میلیون و 320 هزار تومان بوده با بازدهی 152/7 درصد اکنون 18 میلیون 500 هزار تومان قیمت دارد!

همچنین قیمت سکه گرمی نیز با 179/5 درصد بازدهی از دو میلیون و 433 هزار تومان امروز به 6 میلیون و 800 هزار تومان رسیده است.

قیمت طلا (18 عیار) نیز که سال گذشته یک میلیون و 229 هزار تومان بوده است امروز دو میلیون و 640 هزار تومان قیمت دارد و 114/8 درصد بازدهی داشته است!

به طور کلی افزایش قیمت دلار و در پی آن، طلا و سکه در سال جاری را می‌توان ناشی از افزایش تورم و انتظارت تورمی، تحریم‌های بین‌المللی، ناامیدی از به سرانجام رسیدن برجام به‌ویژه از نیمه دوم سال و کسری شدید بودجه دولت دانست.

همچنین تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران و مشکل ورود ارز به کشور را نیز در این بین می‌توان از عوامل اصلی جهش قیمت‌ در بازارهای موازی برشمرد.

سرنوشت طلا و سکه در سال آینده به سناریوی توافقات بین‌المللی ایران بستگی دارد. چنانچه گشایشی در این زمینه ایجاد نشود کارشناسان معتقدند روند قیمتی این فلزات گرانبها از سقف قبلی نیز فراتر می‌رود.

پیش بینی قیمت دلار در سال آینده را می‌توانید اینجا مشاهده کنید.

ویدئوهای بیشتر تجارت‌نیوز را در صفحه ویدئو مشاهده کنید.

من تعجب می کنم وقتی می گن ایران با امریکا به توافق برسن وتحریم بر داشته بشه یعنی چی مگه همچین چیزی امکان داره؟

این خبر را با دوستان به اشتراک بگذارید :

حامی این سایت مجموعه فروشگاهی هلند کالا میباشد.
هلند کالا عرضه کننده کیف، کفش و پوشاک بصورت مستقیم از هلند به ایران حامی کسب و کارهایی است که دارای مجوز فعالیت میباشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت حمایتهای کاملا رایگان به آدرس زیر مراجعه نمایید.

اطلاعات تکمیلی

پیام بگذارید

تمام قسمتهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی هستند