تلفن : 00447706923396
ایمیل : email

تعرفه جدید واردات خودرو اعلام شد
  • سایت
  • 1401/11/05
  • 0 نظر

تعرفه جدید واردات خودرو اعلام شد

تعرفه جدیدی برای واردات خودرو در کشور اعلام شد. تعرفه های واردات خودرو قرار است تا بر اساس قوانین و مقررات سال 1401 محاسبه شود.

تجارت نیوز > بازار > اخبار خودرو

تعرفه جدیدی برای واردات خودرو در کشور اعلام شد. تعرفه های واردات خودرو قرار است تا بر اساس قوانین و مقررات سال 1401 محاسبه شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، تعرفه جدید واردات خودرو از سوی وزارت صمت و وزارت اقتصاد و دارایی اعلام شد.

در این مصوبه اعلام شده است که سود بازرگانی اصلی دولت در بورس کالا و با اختلاف قیمت معامله‌ای و قیمت پایه خودروهای وارداتی اعلام می‌شود.

بر اساس این گزارش تعرفه های جدید واردات خودرو به امضای وزیر صمت و وزیر اقتصاد رسید و قرار است تا در دور جدید واردات، سود بازرگانی علی‌الحساب بین شش تا ۳۱ درصد محاسبه شود. بر اساس این مصوبه واردات اصلی خودرو برای خودروهای تا ۲۰۰۰ سی سی است و در موارد خاص در صورت واردات خودروهای بیش از ۲۰۰۰ سی سی، خودروهای برقی، خودروهای هیبریدی و… تعرفه ها بر اساس قوانین کتاب مقررات سال ۱۴۰۱ محاسبه می‌شود.

در جدول‌های زیر تعرفه واردات خودرو در دو گروه خودرویی کمتر از ۱۰ هزار یورو و بالاتر از ۱۰ هزار یورو تعیین شده است. همچنین جزئیات تعرفه و سود بازرگانی واردات خودرو، بر اساس حجم موتور مشخص گردیده است. در جدول های زیر از عبارت “فوب” (FOB) استفاده شده که به معنی قیمت خالص کالا در کشور مبدا بدون محاسبه هزینه‌های باربری، عوارض داخلی کشور مبدا، بیمه داخلی و سود واسطه‌هاست.

کارشناسان معتقدند که با توجه به هزینه‌های حمل‌ونقل، تعرفه، سود بازرگانی و… قیمت خودروها پایین نخواهد بود.

منبع: انتخاب

این خبر را با دوستان به اشتراک بگذارید :


پیام بگذارید

تمام قسمتهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی هستند