تلفن : 00447706923396
ایمیل : email

قیمت خودرو امروز 6 بهمن 1401/ ترمز قیمت کشیده می‌شود؟
  • سایت
  • 1401/11/06
  • 0 نظر

قیمت خودرو امروز 6 بهمن 1401/ ترمز قیمت کشیده می‌شود؟

نوسانات قیمت خودرو همچنان ادامه دارد. کارشناسان معتقدند که روند افزایش قیمت‌ها تا پایان سال ادامه دارد‌.

تجارت نیوز > بازار > اخبار خودرو

نوسانات قیمت خودرو همچنان ادامه دارد. کارشناسان معتقدند که روند افزایش قیمت‌ها تا پایان سال ادامه دارد‌.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودرو صفر داخلی روز پنجشنبه، 6 بهمن ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو در سایت‌ها و مراکز خرید و فروش خودرو این روزها با نوسانات بسیار و بی‌ثباتی همراه شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت خودرو در روزهای گذشته روند نوسانی را در پیش گرفته است.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

اوایل سال جاری بود که پراید رکورد جدید قیمتی را در کارنامه خود ثبت کرد. اما حالا این خودرو در کمتر از یک سال 100 میلیون تومان گران شده است.

پراید 111 که تولید آن مدت‌هاست متوقف شده، دیروز کانال‌شکنی کرد و وارد بازه 300 میلیون تومان شد. اما مجددا به کانال 200 میلیون تومان بازگشت. حال این خودرو امروز صبح با کاهش دو میلیون تومانی نسبت به روز گذشته در محدوده 295 میلیون تومان به فروش رسید. پراید 131 نیز امروز در نرخ 283 میلیون تومان عرضه می‌شود.

تارا اتوماتیک هم که در در این روزها با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شده است، طی چند روز گذشته روند نوسانی به خود گرفت. این خودرو امروز در نرخ 775 میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد.

پژو ۲۰۷ اتومات، در محدوده ثابت 775 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

دنا معمولی هم امروز به نرخ 605 میلیون تومان رسید.

پژو پارس اتوماتیک که در روزهای گذشته جهش قیمتی زیادی را تجربه کرد، امروز پنج میلیون تومان ارزان شد و به نرخ 595 میلیون تومان در بازار خودرو کشور رسید.

در این میان، این پرسش مطرح می‌شود که خودروهای پرطرفدار ایرانی امروز با چه قیمتی معامله شدند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز، چهارشنبه، در محدوده 312 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که در روزهای گذشته با کاهش قیمت مواجه شده بود، امروز شش میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و به نرخ 458 میلیون تومان به فروش می‌رسد. تیپ ۵ این مدل پژو نیز پنج میلیون تومان ارزان شد و به نرخ 495 میلیون تومان رسید.

کوییک که جایگزین پراید شده و به قشر متوسط جامعه اختصاص یافته، در روزهای گذشته رکورد جدیدی را ثبت کرد و وارد کانال جدیدی شد. قیمت این خودرو با چهار میلیون تومان کاهش به 305 میلیون تومان رسید.

در این میان، شاهین G که در ماه‌های گذشته به مرز 600 میلیون تومان نیز رسیده بود، امروز هفت میلیون تومان ارزان و در قیمت 500 میلیون تومان عرضه شد. به نظر می‌رسد عرضه شاهین در بورس کالا توانست قیمت بازار این خودرو را بشکند و عرضه و تقاضا را به نقطه تعادلی برساند. اما روند افزایشی دوباره بازگشته است.

اسد کرمی، نایب‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران تهران، در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: از ۱۰ روز گذشته که نرخ دلار مجددا روند افزایشی را پیش گرفته، قیمت خودرو به‌شدت بالا رفت. اما پس از چند روز، بازار دیگر به افزایش نرخ دلار واکنش نداد و هم‌گام با افزایش دلار، خودرو گران نشد.

او افزود: به‌نظر می‌رسد روند قیمتی در بازار تا پایان سال همچنان آشفته خواهد ماند. پیش‌بینی می‌شود روند افزایشی در شب عید را تجربه کنیم.

برای مطالعه بیشتر، خبر وقت‌کشی خودروسازان برای بانک‌ها!/ فروش فوق العاده سایپا همچنان مختل است را در تجارت‌نیوز بخوانید.

این خبر را با دوستان به اشتراک بگذارید :


پیام بگذارید

تمام قسمتهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی هستند