سیاستگذاری سال 97 سهم مسکن در تسهیلات را 15 درصد کاهش داد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود شایان در پنل اصلاح نظام بانکی سی و یکمین همایش بانکداری اسلامی در پاسخ به این سوال که وظیفه اصلی بانک مرکزی باید چه مواردی باشد، اظهار کرد: بانک مرکزی نهاد ناظر به خدمات مالی و بانکداری ایرانی است و طبق ماده 10 قانون پولی و بانکی کشور مسئول تنظیم و اجرای سیاست پولی و اعتباری بر اساس سیاست کلی اقتصاد است.وی ادامه داد: اما علاوه بر، نظارت بر بانک ها و بازار پول، باید در مسیر اهداف اقتصادی و توسعه ای کشور نیز حرکت کند. او افزود: در این خصوص برای بانک مرکزی سیاست و اهد...
Read More

بازدید وزیر راه از ایستگاه راه‌آهن تهران/ گلایه‌های پرسنل شرکت‌های ریلی در غیاب مدیرعامل راه‌آهن

وزیر راه و شهرسازی طی بازدیدی سرزده از ایستگاه راه‌آهن تهران به مشکلات کارکنان شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی رسیدگی و با مردم در خصوص خدمات‌رسانی گفت‌وگو کرد.
Read More

رفع کامل محدودیت تامین برق کارخانجات سیمان

سخنگوی صنعت برق از رفع کامل محدودیت‌های تامین برق برخی کارخانجات سیمان از پایان شهریور ماه خبر داد. نوشته رفع کامل محدودیت تامین برق کارخانجات سیمان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
Read More

اولین محموله داروی قارچ سیاه به کشور وارد شد

مدیر کل دارو سازمان غذا و دارو گفت: امروز اولین محموله داروی قارچ سیاه (آمفوتریسین) وارد کشور شد. نوشته اولین محموله داروی قارچ سیاه به کشور وارد شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
Read More

رونمایی از دلیل افزایش تورم سال جاری / تورم تا کجا پیش می‌رود؟

دولت امسال در هر ماه معادل کل درآمد نفتی کشور در سال گذشته از بانک مرکزی استقراض کرده، یعنی در ۵٫۵ ماه ابتدایی امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان از هزینه‌های خود را با پول بانک مرکزی پرداخت کرده است. نوشته رونمایی از دلیل افزایش تورم سال جاری / تورم تا کجا پیش می‌رود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
Read More

لزوم بازنگری در محدودیت‌های شبانه کرونایی / ویروس لامبدا در کشور شناسایی نشده است

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران بر لزوم بازنگری در برخی شیوه‌نامه‌های بهداشتی و همچنین محدودیت‌های کرونایی تاکید کرد. نوشته لزوم بازنگری در محدودیت‌های شبانه کرونایی / ویروس لامبدا در کشور شناسایی نشده است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
Read More

پاسخ به ابهامات بازگشایی «شبندر»

پیرو طرح برخی سوالات در شبکه‌های اجتماعی در خصوص وجود ابهام در زمینه بازگشایی نماد شرکت پالایش، معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران به این ابهامات پاسخ داد. نوشته پاسخ به ابهامات بازگشایی «شبندر» اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
Read More

اکثر جویندگان کار در امارات به دنبال تغییر شغل در سال 2021 هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه نشنال، بر اساس یک نظرسنجی انجام شده توسط سایت‌های مشاغل Bayt.com و YouGov ، اکثر جویندگان کار در امارات متحده عربی قصد دارند شغل خود را در سال جاری میلادی تغییر دهند چرا که فرصت‌های شغلی جدیدی در بخش هایی مانند مراقبت های بهداشتی، مهندسی و بانکداری ایجاد شده است.بر اساس این نظرسنجی، حدود 56 درصد از متخصصان در امارات به دنبال تغییر صنعت خود در چند ماه آینده هستند که دلیل آن را می توان به پیشرفت شغلی و حقوق بیشتر اشاره کرد.در این نظرسنجی بیش از 2300 نفر در 1...
Read More

نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی باید ۵۰ درصد افزایش یابد

وزیر اقتصاد گفت: باید نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی ۵۰ درصد رشد کند و دستیابی به این هدف نیز باید از طریق مالیات‌ستانی هوشمند و عادلانه تحقق یابد. نوشته نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی باید ۵۰ درصد افزایش یابد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
Read More

برنامه بانک مرکزی برای فعال‌سازی کیف الکترونیک پول

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی با توجه به تصویب مقررات مربوطه و آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم در خصوص کیف الکترونیک پول، عملیاتی‌سازی این خدمت مهم را در دستور کار دارد و از تمام ابزارهای خود برای تسریع در این امر استفاده خواهد کرد. نوشته برنامه بانک مرکزی برای فعال‌سازی کیف الکترونیک پول اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
Read More